Registrace na Finančním úřadě

Diskuse nad činností a věcmi kolem našeho spolku.

Moderátoři: yenik, simandl

Odpovědět
simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Registrace na Finančním úřadě

Příspěvek od simandl » čtv pro 18, 2003 0:35

Teď v pondělí jsem na FÚ zaregistroval naše sdružení. Nějak se v tom moc nevyznám ale je to určitě třeba k tomu abysme mohli odevzdat účetnictví a to je pro nás povinné. (nějaký zákon). Na radu Majklovce jsem nás nepřihlásil k DPH. Lze to kdykoliv udělat, takže pokud by to pro nás bylo výhodné nebo potřebné tak to nebude problém.
Vlastní registrace proběhla tak, že jsem u stance metra Českomoravská vešel do FÚ a v informacích jsem dostal formulář, který jsem v některých položkách radši nevyplnil a počkal jsem až to prodiskutuju s tou paní na přepážce. Přepážky mají podle jmen a tak jsem šel k přepážce která má pod palcem písmeno J jako jablonka.cz. Bylo to v pohodě a ta paní se mnou měla trpělivost ;) U některých kolonek jsme se shodli na tom že jsou pro sdružení mírně nesmyslné jako třeba "09 počátek provozování výdělečné činnosti" a "18a počet odštěpných závodů" ale to je osud. Výsledek vypadal takhle
list 01
Obrázek

list 02
Obrázek

list 03
Obrázek

Jako přílohu k registraci jsem přiložil ověřené stanovy sdružení, ověřený zápis z první valné hromady kde se volila rada a neověřený zápis z prvního jednání rady kde se volil předseda.
Po vyplnění a odevzdání jsem si ještě asi 10 minut počkal na vyhotovení osvědčení a bylo to.
osvědčení
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Spolek“