[VOIP - telefonování po internetu] Přehled a popis

Rady pro nováčky a vše o pomoci uživatelům při problémech. Popis programů a nastavení počítačů tak aby vše fungovalo jak má.
Odpovědět
simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1146
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

[VOIP - telefonování po internetu] Přehled a popis

Příspěvek od simandl » úte lis 29, 2005 23:58

Telefonování po internetu je svobodné. Můžete si sami vybrat poskytovatele a tedy i cenu a rozsah služeb které dostanete. Nejste vázáni na monopol jediné firmy.

Lze přejít na internetovou telefonii i se svým stávajícím telefonním číslem co máte na pevné lince, ale stojí to peníze navíc. Doporučuji to staré prostě opustit. Získáte sice nové telefonní číslo ale ušetříte.

Je třeba jen Program pro PC nebo telefon a najít si vhodného operátora.

Telefonování po internetu je možné i z naší sítě. Každý kdo má internetovou přípojku může mít své pražské (ale i jiné - lze si zvolit) veřejné telefonní číslo na které se mu lidé dovolají a on se dovolá jim.

Telefonování po internetu si můžete vyzkoušet ihned zadarmo. Stačí k tomu program ve Vašem počítači, sluchátka s mikrofonem a zaregistrovat se u poskytovatele který nabízí "zkoušku zdarma" (například http://www.fayn.cz ale i mnoho jiných).

Telefonování po internetu nepotřebuje stále zapnutý počítač. Stačí když si pořídíte VOIP telefonní přístroj kterých, je mnoho typů a ceny se pohybují od 2500Kč nahoru.

Telefonování po internetu je levné. Je třeba se informovat o nabídce jednotlivých poskytovatelů. Není bez zajímavosti, že lze v jednom čase kombinovat více poskytovatelů najednou (programy a kvalitní telefony to umožňují) a využívat jen levnější služby z každého z nich.

Telefonování po síti jablonka.cz v našem domě je samozřejmě zdarma.

Telefonování po internetu v síti zvolených poskytovatelů je v drtivé většině zdarma.

Telefonování po internetu do pevných sítí v České Republice je většinou do koruny za minutu a lze najít i možnosti jak volat zdarma (viz více operátorů současně).

Telefonování po internetu do mobilních sítí v České Republice je většinou do čtyř korun za minutu.

Telefonování po internetu do celého světa na pevné i mobilní linky je také levnější.

###########################
Diskusní fórum
http://www.telefonujeme.cz

Test rychlosti linky
http://testyourvoip.com/

Linky
http://artax.karlin.mff.cuni.cz/~brain/voip.html
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?AR ... 4&CAI=2170

Odpovědět

Zpět na „Návody a řešení“