Antény

Zpravodajství o výstavbě a evidence provedených prací
Odpovědět
simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1083
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Antény

Příspěvek od simandl » čtv bře 29, 2007 9:38

Samozřejmě je nutné se dohodnout vždy s majitelem/správcem objektu ale pokud jde o doklady k anténám tak není třeba žádné specielní dokumenty nebo certifikáty viz http://www.i4wifi.cz/frame_main.asp?Sho ... s&WenId=10

Co za papíry je třeba k umístění antény?
09.03.2007 - Informace

Chceme zákazníky ujistit o tom, že k umístění antény pro mikrovlnné spoje v bezlicenčních pásmech na objekt nepotřebujete žádná povolení ani žádná vyjádření hygienika ani žádná prohlášení o shodě.

Stejně jako nepotřebujete žádnou byrokratickou agendu pro umístění krmítek pro ptáky, nepotřebujete žádnou agendu pro antény.



Například stanovisko Hlavního hygienika jasně uvádí, že pro ověření nepřekročení nejvyšší přípustné hodnoty pro expozici stačí ověřit, zda vysokofrekvenční výkon přiváděný na svorky antény, nemůže překročit 30 W. Zisk antény ani její směrové vlastnosti do této úvahy nevstupují.

Přesvědčete se sami v dokumentu METODICKÝ NÁVOD k postupu podle § 35 a 36 zákona č. 258/2000 Sb. a nařízení vlády č. 480/2000 Sb., o ochraně zdraví před neionizujícím zářením. Tento dokument je na webu Státního zdravotního ústavu. Uvedená skutečnost je na straně 4 dokumentu.
http://www.szu.cz/cekz/dokumenty/autori ... _navod.pdf


Dle písemného vyjádření ČTÚ se také k anténě nepřikládá žádné prohlášení o shodě, protože se pro antény žádné prohlášení o shodě nevydává.

Tuto informaci naleznete ve vyjádření, které nám zaslal pracovník Českého telekomunikačního úřadu, odbor správy kmitočtového spektra. Čtěte prosím Vyjádření od ČTU k anténám.
http://www.i4wifi.cz/inc/_doc/WIFI-Anteny-DEC-CZ.pdf

Odpovědět

Zpět na „Výstavba sítě“