Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Pravidla fóra, proč tu fórum je a k čemu slouží, ale i některá průběžně vkládaná důležitá oznámení. Diskuse k fóru, co přidat, změnit, zlepšit atd.

Moderátor: odjinud

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od odjinud » úte črc 15, 2008 22:18

Rád bych lidem ne moc znalým internetu vysvětlil, co je to internetové fórum: fórum je něco, co jeden nedělá a ostatní nečtou, ale co se jednou rámcově vytvoří a všichni se podílí na obsahu.

Tyto fóra jsou celá prefabrikovaná. Jednoduše je stáhnete, instalujete ale tím to jen začíná. Jestli se na něm něco dozvíte nebo pobavíte je dáno počtem uživatelů a jejich aktivitou. Viděl jsem fóra s 20 členy, stejně jako s 20.000 členy. Obě běhala na stejném programu a graficky vypadala stejně. Jedno bylo ale prázdné, druhé prostě žilo...

Proto bych rád vyzval všechny členy, aby informovali o našem fóru své přátele a známé. Zároveň jsme zahájili propagační kampaň a do domů, kde naše síť je, začínáme na nástěnky umísťovat informační letáčky. Máte-li možnost, můžete si zde letáčky (ve Wordu) také stáhnout, vytisknout a umístit u vás v domě.

letáček trhací
A5 letáček

nebo také zde, pokud by ty předchozí nešly:
http://odjinud.007gb.com/A5_2x.jpg
http://odjinud.007gb.com/A5_trhaci.jpg

(klikněte na odkaz pravým tlačítkem a dejte "uložit jako". Následně změňte koncovku souboru na RTF, jež otevřete normálně ve Wordu)

Letáčky prosím neumísťujte kam nepatří, nechceme dělat na Proseku ještě větší nepořádek než je. Navíc je to proti nové vyhlášce.
odjinud

Dave_E
Běžný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 11, 2008 21:32

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od Dave_E » úte črc 22, 2008 13:46

Chlapi, musíte se trochu snažit ať to tu žije! :-)

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od odjinud » úte črc 22, 2008 14:18

Že jsem zase nezamkl příspěvek pro odpovědi :| 8)
odjinud

Dave_E
Běžný uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: ned kvě 11, 2008 21:32

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od Dave_E » úte črc 22, 2008 20:42

He, he :lol:

Jenda9
Běžný uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: čtv led 24, 2008 12:42
Bydliště: Jablonecka 717/5
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od Jenda9 » sob črc 26, 2008 23:21

Zde by mě zajímala otázka na co upozorňovat na letáčcích? Já je totiž nemohl načíst :( No ale zkrátka: Myslím si že svým způsobem inzerce je opravdu nedokonalá či žádná. Jistě, káždý z okolí má v podvědomí že Jablonka existuje ale nikdo moc neví co to je a trochu mě zamrzelo když jsem byl poprvé připojovat na Mimoňské že jediné co bylo zmíněné o jablonce byl inzerát : " Ve vašem domě je možné instalovat internet občanského sdružení jablonka.cz zájemci ať se ozvou na .. telefon Petra Simandla... (číslo tam samozřejmě bylo) ale jako nezkušený bych byl rád kdyby na tom papírku bylo o co jde, jaká je rychlost, kolik zaplatím na začátku, kolik budu platit měsíčně a vůbec celý důvod proč přejít od konkurence k Jablonce - > TV, IP Telefon je toho víc ale nikdo toho moc neví a je potřeba jim to říct. Či s lidma vůbec komunikovat. Byl jsem například na instalaci v 634/4 u pana Košíka a ten mi řekl že instalaci zatím nechtěl že se chtěl jen zeptat o co jde a kolik a za co bude platit... Přihlášku odeslal asi z nouze neboť mi říkal že se nemůže vůbec z nikým z Jablonky domluvit... No já mám taky občas problémy se s někým na něčem domluvit, i když na druhou stranu musím uznat že kluci Síma a Šinďa toho musí mít někdy až nad hlavu... Zkrátka: Mimoňskou jsem si vzal s bratrem trochu na starosti a zkusíme trochu více propagovat Jablonku neboť 21 lidí ze 176 možných (jasně že všichni net nebudou chtít) je podle mě málo a kdyby jen věděli více o Jablonce tak by rádi obětovali 1200,- + 500,- na začátek a potom platili pouze 100,- mesíčně za asi 8MB/8MB jasně že negarantovaných ale přece jen to tam vystřeluje a Jablonka má dobrou konektivitu... Má možnost IP Telefonie a navíc má JabToc - TV server taže DVBT signál tam jede taky a navíc v ceně... Podle mě - více propagace a mluvení o Jablonce = více lidí,, i když Jablonce až tak moc o lidi nejde - teď to myslím z komerčního hlediska... Ale zase jim upírat něco, co mohou mít za tak dobrou cenu? Stačí jen napsat více na informační letáky ve vchodech...

Tak přeju úspěšný let :D

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od odjinud » pon črc 28, 2008 9:19

No já dělám v jedné telekomunikační firmě marketing, zrovna právě na služby pro domácí uživatele - Net, kabelovka a telefon; takže sice o tom něco vím, ale mám toho plné zuby z práce:-)

Jinak jedna věc je fórum, druhá jablonka.

Co se týče letáků, máte-li někdo zájem podpořit fórum a chtěli byste dát k vám do domu leták na nástěnku, rád ho tam přinesu - nechci to lepit po zastávkách atd.

Cílem je jinak dát letáky postupně do všech domů, tak jak se najdou v nich obyvatelé, kteří nás tam legálně pustí.
odjinud

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od nimha » pon úno 23, 2009 15:07

Barva písma

Nevím jak vám, ale ta nová zelená je sice v souladu s logem Jablonky, ale čte se mi hůř.
Kdyby byla alespoň tmavší...

zemik
Běžný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 09, 2009 12:26
Bydliště: Jablonecká 710/34

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od zemik » pon úno 23, 2009 19:39

No osobně jsem čekal větší aktivitu na tomto fóru, přeci jen pár desítek tisíc lidí tu bydlí a na fóru nás je sotva sto :? ...A abych byl trochu kritický :) fórum se mi zdá spíše než o obecných věcech z větší části pro internetovou síť Jablonka, a nevim proč ale načítá se mi děsně pomalu...A původní stránky s odkazem na forum se také moc neaktualizují :/ ...jenom mne to mrzí, protože bych rád ved širší diskuzi s lidmi z okolí o věcech všedních i nevšedních, návrzích a názorech atd. atd. :)
- tím vším chci pouze naznačit že nehraje roly jen propagace fóra, ale přístup a jeho forma (mluvim o disajnu, obsahovou formu tvoří sami přispivovatelé) , já vím jsem asi poslední kdo by mohl mít námitky na vzhled úvodní stánky na kterých je odkaz na fórum, jelikož sám tvořit web neumím (zatím - doufám), nicméně mi příjde docela nešťastnej a kdo chce na forum musí nejprv najít FORUM v celkem hromadě jinych možností či článků a pak ještě potvrdit vstup do fóra kliknutím na ZDE se smajlíkem...Mějte se fajn :)

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od odjinud » úte úno 24, 2009 12:59

zemik píše:No osobně jsem čekal větší aktivitu na tomto fóru, přeci jen pár desítek tisíc lidí tu bydlí a na fóru nás je sotva sto :? ...A abych byl trochu kritický :) fórum se mi zdá spíše než o obecných věcech z větší části pro internetovou síť Jablonka, a nevim proč ale načítá se mi děsně pomalu...A původní stránky s odkazem na forum se také moc neaktualizují :/ ...jenom mne to mrzí, protože bych rád ved širší diskuzi s lidmi z okolí o věcech všedních i nevšedních, návrzích a názorech atd. atd. :)
- tím vším chci pouze naznačit že nehraje roly jen propagace fóra, ale přístup a jeho forma (mluvim o disajnu, obsahovou formu tvoří sami přispivovatelé) , já vím jsem asi poslední kdo by mohl mít námitky na vzhled úvodní stánky na kterých je odkaz na fórum, jelikož sám tvořit web neumím (zatím - doufám), nicméně mi příjde docela nešťastnej a kdo chce na forum musí nejprv najít FORUM v celkem hromadě jinych možností či článků a pak ještě potvrdit vstup do fóra kliknutím na ZDE se smajlíkem...Mějte se fajn :)
Zdar,

měl jsem stejný názor když jsem fórum za tech. podpory sítě Jablonka rozjíždel.

Jako netechnik jsem se nechtěl hrabat s tech. částmi fóra, doménou, hostingem atd., takže je to zde a jsem za to rád. Měl jsem zato, že budeme mít zakrátko několik tisíc lidí, ale realita je 150 k dnešnímu dni. Proč? Netuším... máme klíče od různých domů, takže se to dávalo přímo na nástěnky do domů, kde je celkem cca 1000 bytů. Čekal jsem úspěšnost 5-10% co se týče aspoň registrace, realita je 0,5% :-(
Pak je po Proseku hromada letáků a nálepek, který ani nevím kdo dělá (asi nějaký fanatický člen, který se s tím nechlubí), ale ani to nemá moc vliv. Dále je na Proseku asi 20 komunitních fór jednotlivých domů (nové objekty), kam jsem psal taky. Je jasné, že ne všechni byli reklamou doposud zasaženi, ale i tak je to málo.

Co s tím? Pokračovat dál v propagaci. Máte-li možnost, dát letáček na nástěnku u vás v domě; máte-li systém jendnoho klíče na více vchodů, tak všude, kde to jde. Napsat o fóru mailem svým kamarádům. Máte-li známého, co má na Proseku nějaký kšeft, můžeme nabídnout formou výměny reklamu na fóru vůči letáčku u něj v obchodě. Pak je taky možnost se napojit na místní spolky, kluby a sdružení.

Máte-li nějaký další nápad, sem s ním!
odjinud

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od simandl » úte úno 24, 2009 15:44

Ahoj,
ohledně vzhledu, tak za současný můžu já :) ale rád to upravím. Psal jsem to sem http://www.jablonka.cz/forum/viewtopic.php?f=15&t=115

Pokud budete chtít, můžete navrhnout co a jak zlepšit a pokud to i uděláte nebude to mít chybu.
Styl neboli design fóra je možné měnit v uživatelském panelu a stylů je k dispozici dost a dost.

Pokud se vám zdá, že se na jednotlivé diskuse těžko doklikáváte, tak to by se dalo řešit nějakou přehlednou úvodní stránkou. Pokud jí navhrhnete a uděláte, tak proč ne. Můžeme si udělat školení v hospodě a já vás naučím co a jak měnit a jak to pak publikovat.

Úvodní stránku jablonka.cz bych asi moc neměnil, ale jablonka.cz/forum nebo jiné stránky lze vytvořit a zvelebovat.

hezký den

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od simandl » úte úno 24, 2009 23:03

Ahoj,
nadpisy jsou opět modře jako v subsilver2. Je to lepší?

hezký večer

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od odjinud » stř úno 25, 2009 12:29

simandl píše:Ahoj,
nadpisy jsou opět modře jako v subsilver2. Je to lepší?

hezký večer
Jo, modra je dobra.

Díky

:-)
odjinud

zemik
Běžný uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: pát led 09, 2009 12:26
Bydliště: Jablonecká 710/34

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od zemik » stř úno 25, 2009 13:46

S propagací mile rád pomůžu, prvně jsem taky hned po registraci říkal kamarádům co bydlí na Proseku, ale právě že jsem měl na mysli, že jen v oné propagaci to není :) -samozřejmě je to taky v lidech, ale myslim si že v cca. 30 000 Proseku je více jak pár set lidí, keré by toto zajímalo, na tom se zcela jistě shodnem...Ale s tou úvodní stránkou, tam si myslím že by se mělo spíš začít, je to první krok jak se dostat na fórum, a když člověk příjde a zjistí že sama stránka není moc aktualizována, nepodivá se už ani na fórum (jinak si nedovedu vysvětlit tak rel. velkou návštěvu pův. stránek a již podstatně menší fóra), vím že je to naprd. je tu práce a jiný věci na starosti, ale jen se snažím upozornit na možné důvody toho problému, jak je řešit už je otázkou :) ... A stou hospodou to není vůbec špatný nápad :) Na starym Proseku jsou pěkný, takový vesnický - ty já rád 0:) mějte se.

Trojka
Běžný uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 23, 2008 19:51

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od Trojka » stř zář 23, 2009 11:25

Tak zase asi zahájíme kampaň...

nimha
Běžný uživatel
Příspěvky: 145
Registrován: čtv kvě 01, 2008 20:13

Re: Co zlepšit - nápady, kritika, připomínky...

Příspěvek od nimha » úte říj 19, 2010 10:19

Hele, co dát novou (další) sadu smajlíků?
Tyhle jsou dost hnusný a navíc jich tam je dost málo (ve srovnání s jinými fóry).

Pokaždý když tady jsem, tak si na to vzpomenu, takže to konečně taky píšu...

Odpovědět

Zpět na „Oznámení, pravidla, návrhy, kritika a důležité věci k přečtení“