Aby vám nebylo líto, že bydlíte v paneláku...

Přestavujete jádro, děláte koupelnu či kuchyni, měníte okna či jen sháníte nový koberec nebo nábytek – podělte se o své zkušenosti. Nákupní poradna, rady pro kutily, tipy a triky. Problémy panelové i jiné výstavby a jejich řešení.

Moderátor: odjinud

Odpovědět
Trojka
Běžný uživatel
Příspěvky: 42
Registrován: čtv říj 23, 2008 19:51

Aby vám nebylo líto, že bydlíte v paneláku...

Příspěvek od Trojka » úte dub 14, 2009 11:51

Cus, tohle jsem nahodou nasel na jednom diskusnim foru jedne novostavby.
Jak je videt, problemy nejsou jen v panelacich...

...


Přikládám seznam neodstaněných závad:
1. Topení hučí ve všech místnostech.
2. Podlaha na balkoně není vyspádována.
3. Ovládání žaluzií špatně přiděláno, klika zadrhává o šroubky.
4.Odlupuje se tmel u obložek dveří.
5. Na žaluziích v pokoji jsou fleky - na dvou oknech již odstraněno, u jednoho ještě ne.
6. Žaluzie samovolně sjíždějí. Tento týden napodruhé pravováno, snad již definitivně.
7. U obložkových zárubní není zeď dozděna k obložkám. Na poklep je pod štukem díra. Časem bude štuk praskat a odpadne.
8. Vchodové dveře několikrát opravované panem Hartmanem, stále nedoléhají. Do bytu nám jde cigaretový kouř z chodby, která je často totálně zamořená kouřem, zřejmě někomu uniká kouř z bytu na chodbu.
9. V koupelně byla zapnutá pračka. Při zapojování vysoušeče vlasů do zásuvky byly vyhozeny pojistky, resp. proudová ochrana. Doma (pí Jandová) mi reklamaci zamítla, že jenom vypadl jistič. Ale ten přece nemůže zničeho nic vypadnout. Žádné šetření provedeno nebylo, v elektrorozvodech může být nějaký problém.
10. Dveře do místnosti se sprchovým koutem již jednou měněné, ale nové mají pod větrací mřížkou díru asi 10cm, zamaskovanou tmelem. Reklamace nám nebyla uznána.
11. V klientských změnách mám zaplaceny 4 zásuvky proti předpětí. Od června žádám pana Noska, aby mi ukázal, kde jsou, ale doposud se tak nestalo.
12. Obložkové zárubně nedosahují až k podlaze. Je tam díra asi 1 - 2 cm. Tuto reklamaci nám Doma zamítla, že jsme ji měli uplatnit při převzetí bytu.
13.Do klientských změn propašovla firma ELIS elektrické ovládání žaluzií v hodnotě 2285,-Kč. Toto ovládání nebylo ani požadováno, ale ani dodáno. Již půl roku urguji vrácení penězl, ale marně.
14. V klientských změnách elektro jsem jako nadstandard požadoval v chodbě 2 vývody na stěně pro nástěnná světla. Celý požadavek klientských změn elektro jsem osobně nyl vysvětlit projektantovi elektro, panu Kopalovi z firmy ELIS. Pan Kopal však v rámci projektové dokumentace zrušil jedno stropní světlo. Pan Nosek se mi nejdříve snažil oponovat, že jsem požadoval jako nadstandard nástěnná světla, ale nikde jsem neměl nakreslena světla stropní. Na to mám následující argumenty:
A - Nejsem projektant elektro a nemohu nakreslit kompletní dokumentaci elektro. Ostatní vývody, které jsem v nadstandardu nezakreslil, tam normálně jsou.
B - Pokud by p. Kopal počítal s tím, že ruším stropní světla, proč jedno světlo do projektu umístil a druhé ne?
Jelikož je tedy chybně projekt klientské změny, který jsem zaplatil částkou 3.000,- Kč, požaduji vrácení této částky. Elektro rozvod jsme si museli nechat na vlastní náklady předělat. Vrácení této částky je na mrtvém bodě.
15. Domovní vrátný nefunguje.
16. Špatná zvuková izolace, je slyšet sprchování os sousedů.
17. Poškozený plech na balkonu vpravo u okna. Bylo řečeno, že se to musí odstranit, oknař řekl, že by to nastříkal,ale a ž na jaře, v tomto počasí to nejde.
18. Parapetní plechy nejsou správně klempířsky zakončeny. Je tam ostrá hrana, je to i nebezpečné, může se poranit noha. Bylo zamítnuto Domou, ačkoliv pan Vaníček trvdí, že se toto musí všude opravit.
19. V obýváku u nadpraží popraskaná omítka, nutno dotmelit.
20. Dotmelení pod parapety nebylo provedeno, i když bylo hlášeno cca od července. Doma toto zamítla, že tam máme nábytek. Ale ten tam je až od září, takže na odstranění bylo času dost.
21. Na balkoně díra pod parapetním plechem, hlášeno v červnu.
22. Při točení kličky na ovládání žaluzií se ozývá praskání. Dle firmy, která dodala žaluzie, je to normální. O tom pochybuji. Pokud někde něco praská, dochází k namáhaní nějakého dílu, který se může zlomit.
23. Zásuvky v celém bytě kvílí. Je neustále nasáván studený vzduch zvenku do bytu. Zejména při větrném počasí jsou zvuky pískajících zásuvek nesnesitelné.
24. Není začištěno instalační jádro. Doma mi reklamaci zamítla.

Odpovědět

Zpět na „Bydlení - úpravy, vylepšení či rekonstrukce bydlení – drobné či velké“