Založení účtů pro Společenství vlastníků

Diskuse a výměna informací týkajících se právě této lokality. Máte-li pocit, že řešení vašeho problému může znát i někdo i jiné lokality, můžete ho dát i do obecnější diskuse.

Moderátoři: odjinud, topenar

Odpovědět
tpivona
Běžný uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 03, 2008 20:08

Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od tpivona » pát led 16, 2009 10:45

Dobrý den,

tak pro jaký účet se rozhodneme?
Trochu jsem to studoval, ale spíše jsem se ztratil:-(

Tomáš P.

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od topenar » sob led 17, 2009 17:37

tpivona píše:Dobrý den,

tak pro jaký účet se rozhodneme?
Trochu jsem to studoval, ale spíše jsem se ztratil:-(

Tomáš P.
Pokud se bude o naše finance starat správcovská firma, tak bych upřednostňoval transparentní účet. Pokud tomu tak nebude, tak jsem pro variantu B, kde jsem dal doporučení na GE. Co Vám z toho srovnání vyšlo?

Ivan

Marta Fojtikova
Běžný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: čtv lis 06, 2008 16:10

Re: Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od Marta Fojtikova » ned led 18, 2009 11:01

Ahoj,

mne sa taktiez rovnako paci princip transparentneho uctu, kde ma kazdy pristup k informaciam o hospodareni. A zvolila by som tuto moznost aj v pripade, ze nechame spravcu hospodarit s nasim uctom, aspon tak budeme mat presny prehlad o transakciach...

V ramci porovnania transparentnych uctov vychadza jednoznacne lepsie FIO nez Reiffka - ked som predbezne spocitala platby, v Reiffke by sme platili mesacne priemerne cca 150 Kc + karta 340 Kc, pricom vo Fio iba 30 Kc max. mesacne za vypis postou, zbytok vratane karty je zdarma. Okrem toho maju min. 6x lepsie urocenie (co sice pri nasich platbach bude rocne iba par stovak, ale aspon nieco...)

Otazkou tak je iba to, ci je pre nas FIO dostatocne hodnoverne, ale ja osobne si myslim, ze vzhladom k tomu, ze funguju od r. 1993 a je to normalna banka, kde su vklady 100% poistene az do 50.000 EUR, tak by to nemal byt problem...

Takze ja osobne sa priklanam k FIO ako ku najlacnejsiemu rieseniu. A ako som sa pozerala na recenzie na www.mesec.cz (link, ktory poslal Ivan), maju celkom dobre referencie.

Finalne sa mozeme dohodnut na najblizsej schodzi...

Marta

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od topenar » ned led 18, 2009 11:12

Marta Fojtikova píše:Ahoj,

mne sa taktiez rovnako paci princip transparentneho uctu, kde ma kazdy pristup k informaciam o hospodareni. A zvolila by som tuto moznost aj v pripade, ze nechame spravcu hospodarit s nasim uctom, aspon tak budeme mat presny prehlad o transakciach...

V ramci porovnania transparentnych uctov vychadza jednoznacne lepsie FIO nez Reiffka - ked som predbezne spocitala platby, v Reiffke by sme platili mesacne priemerne cca 150 Kc + karta 340 Kc, pricom vo Fio iba 30 Kc max. mesacne za vypis postou, zbytok vratane karty je zdarma. Okrem toho maju min. 6x lepsie urocenie (co sice pri nasich platbach bude rocne iba par stovak, ale aspon nieco...)

Otazkou tak je iba to, ci je pre nas FIO dostatocne hodnoverne, ale ja osobne si myslim, ze vzhladom k tomu, ze funguju od r. 1993 a je to normalna banka, kde su vklady 100% poistene az do 50.000 EUR, tak by to nemal byt problem...

Takze ja osobne sa priklanam k FIO ako ku najlacnejsiemu rieseniu. A ako som sa pozerala na recenzie na http://www.mesec.cz (link, ktory poslal Ivan), maju celkom dobre referencie.

Finalne sa mozeme dohodnut na najblizsej schodzi...

Marta
Jablonka.cz také přechází od RB k FIO.

Ivan
Naposledy upravil(a) topenar dne ned led 18, 2009 20:18, celkem upraveno 1 x.

Pohlici
Běžný uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: pát led 09, 2009 17:12

Re: Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od Pohlici » ned led 18, 2009 18:32

Pokud jde o me, spravcovskou firmu bych spravovat finance nenechala. Transparentni ucet od Fio je skutecne zajimavy (nejlevnejsi), presto bych radeji zvolila variantu 2. Podle tech materialu od Ivana mne GE vychazi take nejlepe.

Petra Pohlova

Standa
Běžný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř lis 12, 2008 23:53

Re: Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od Standa » ned led 18, 2009 20:02

Marta Fojtikova píše:Ahoj,

mne sa taktiez rovnako paci princip transparentneho uctu, kde ma kazdy pristup k informaciam o hospodareni. A zvolila by som tuto moznost aj v pripade, ze nechame spravcu hospodarit s nasim uctom, aspon tak budeme mat presny prehlad o transakciach...

V ramci porovnania transparentnych uctov vychadza jednoznacne lepsie FIO nez Reiffka - ked som predbezne spocitala platby, v Reiffke by sme platili mesacne priemerne cca 150 Kc + karta 340 Kc, pricom vo Fio iba 30 Kc max. mesacne za vypis postou, zbytok vratane karty je zdarma. Okrem toho maju min. 6x lepsie urocenie (co sice pri nasich platbach bude rocne iba par stovak, ale aspon nieco...)

Otazkou tak je iba to, ci je pre nas FIO dostatocne hodnoverne, ale ja osobne si myslim, ze vzhladom k tomu, ze funguju od r. 1993 a je to normalna banka, kde su vklady 100% poistene az do 50.000 EUR, tak by to nemal byt problem...

Takze ja osobne sa priklanam k FIO ako ku najlacnejsiemu rieseniu. A ako som sa pozerala na recenzie na http://www.mesec.cz (link, ktory poslal Ivan), maju celkom dobre referencie.

Finalne sa mozeme dohodnut na najblizsej schodzi...

Marta
FIO není banka, ale družstevní záložna. Garance vkladů je tam sice stejná, ale jinak funguje na trochu jiném principu, kdy se každý účastník stává členem. Raději bych asi banku.
Standa

tpivona
Běžný uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 03, 2008 20:08

Re: Založení účtů pro Společenství vlastníků

Příspěvek od tpivona » úte led 20, 2009 8:50

Dobrý den,

osobně bych se přiklonil k FIO - tedy z těch info co mám k dispozici.

Tomáš P.

Odpovědět

Zpět na „Sychrovská 979-981“