Dětské hříště

Diskuse a výměna informací týkajících se právě této lokality. Máte-li pocit, že řešení vašeho problému může znát i někdo i jiné lokality, můžete ho dát i do obecnější diskuse.

Moderátoři: odjinud, topenar

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Dětské hříště

Příspěvek od topenar » stř kvě 13, 2009 22:21

Prosíme o vaše názory k přiloženému návrhu

http://topenar.jablonka.cz/maxtore/www/ ... hriste.pdf

Pohlovi, Fojtíkovi, Vojtovi a Pěnkavovi

tpivona
Běžný uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 03, 2008 20:08

Re: Dětské hříště

Příspěvek od tpivona » čtv kvě 14, 2009 7:51

Ahojky,

klidně to napíšu hned - jsem proti!
Ale samozřejmě nezáleží jen na mně.
Kdybych tam bydlel, tak bych byl 100% proti...ale jelikož tam nebydlím, tak
se musíte zeptat mámy a probrat to s ní a samozřejmě dám na její názor;-).

Tomáš

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské hříště

Příspěvek od topenar » čtv kvě 14, 2009 18:39

tpivona píše:Ahojky,

klidně to napíšu hned - jsem proti!
Ale samozřejmě nezáleží jen na mně.
Kdybych tam bydlel, tak bych byl 100% proti...ale jelikož tam nebydlím, tak
se musíte zeptat mámy a probrat to s ní a samozřejmě dám na její názor;-).

Tomáš
Tomáši,

díky za reakci. O věcech týkajících se společných prostor mají právo rozhodovat všichni v rozsahu svých hlasovacích práv a samozřejmě je mnohem vhodnější, když tu také bydlí, protože se jich to týká přímo. To se týká také například nové zeleně na společném pozemku, na jejíž výsadbu se mě nikdo ani neobtěžoval zeptat. A to tu na rozdíl od tebe bydlím :-(

Nemám nic proti stromům a keřům, ale i to je věc k projednání všech. Takovýmto postupem jsme mohli hřiště postavit i bez projednání a pak už by jen těžko asi někdo přišel, děti vyhodil a pískoviště vykopal.

Ivan

Standa
Běžný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř lis 12, 2008 23:53

Re: Dětské hříště

Příspěvek od Standa » sob kvě 16, 2009 10:57

Obecně proti hřišti nic nemáme, ale nestálo by za to zvážit ještě druhou lokalitu a to mezi oranžovým a žlutým domem. Přeci jenom by to bylo i dále od garáží, kde by jezdící auta mohla být pro děti nebezpečná.

S.

tpivona
Běžný uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 03, 2008 20:08

Re: Dětské hříště

Příspěvek od tpivona » sob kvě 16, 2009 23:08

Ahoj,

naprosto souhlasím se Standou...ptal jsem se na to mámy a ta taky navrhovala spíše tuto lokalitu.

A jestli se jedná o zeleň, kterou jsme tam vysadili bez hlasování...tak tu můžu klidně vykopat - i když tam nebydlím!!! V tom nevidím žádný problém;-).
A jestli by jsme měli projednat zpětně všechny věci, které se tam staly, to by nám zabralo hodně času :D .

A samozřejmě, kdybychom ji chtěli zasadit jinam...tak bych se zeptal při následující schůzi!

Tomáš

P.S. jinak jste chtěli můj názor - a ten jsem také napsal

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské hříště

Příspěvek od topenar » úte kvě 26, 2009 21:08


topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské hříště

Příspěvek od topenar » úte kvě 26, 2009 21:10

Nová varianta vycházející z připomínek http://topenar.jablonka.cz/maxtore/www/ ... 6_2009.pdf.

Ivan

tpivona
Běžný uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 03, 2008 20:08

Re: Dětské hříště

Příspěvek od tpivona » čtv kvě 28, 2009 1:20

Ahojky,

modrá varianta je o mnoho lepší - kvůli bezpečnosti, výhledu skoro ze všech baráků na hřiště a také zavětří tzn. že proti ní nic nemám :D .

Tomáš

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské hříště

Příspěvek od topenar » pát kvě 29, 2009 17:19

Vyjádření SVJ 979/1c naleznete v zápisu z jednání http://topenar.jablonka.cz/maxtore/www/ ... 8_2009.pdf.

Ivan

Světla
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 11, 2009 17:18

Re: Dětské hříště

Příspěvek od Světla » pon čer 01, 2009 19:32

Se zájmem sleduji diskuzi na téma dětské hřiště. Dovolte mi také vyjádřit
svůj názor k poslednímu navrhovanému řešení umístění hřiště mezi
červeným a žlutým domem:

1 - nikdo nebere na vědomí, že hřiště by bylo pouze pár metrů od ložnic
přízemních bytů

2 - je to místo, kde nesvítí slunce (pouze chvíli v poledne) a je tam
velmi častý průvan vznikající prouděním větru mezi domy,
nikoli závětří, jak jsem se dočetl v některém předchozím příspěvku

3 - špatně by se tam umisťovaly lavičky, event. další hrací zařízení pro
děti

4 - akustika odrazu zvuku mezi blízko umístěnými domy je příliš velká
(jistě také všichni slyšíte všechno, co se tady děje, když se normálně
mluví na terasách nebo je nějaká oslava), takže ve výsledku to bude
rušit všechny domy.

Zdůrazňuji že nemám nic proti hraní malých dětí ani povídání si jejich maminek na
lavičkách při jejich hlídání, máme také malé vnouče, které zde bude s
přibývajícím věkem stále častěji, ale po porovnání všech variant z
hlediska vzdálenosti od bytů, proudění větru, slunečního svitu
a akustiky objektu, považuji za jediné možné vyhovující řešení
umístění hřiště co nejdále v severovýchodním rohu parcely.

Díky, doufám, že se nad touto argumentací zamyslíte,nic není optimální,
ale toto řešení je nejméně obtěžující.

Vaclav.

tpivona
Běžný uživatel
Příspěvky: 47
Registrován: stř pro 03, 2008 20:08

Re: Dětské hříště

Příspěvek od tpivona » pon čer 01, 2009 20:22

Reaguji na předchozí příspěvek od Václava...

1 - to samé se týká i dalších dvou variant;-) - tím myslím umístnění u ložnic

2 - ohledně slunce máš pravdu, ale ohledně větru...to nevím...další varinaty jsou mnohem větrnější

3 - tento komentář se mi zdá bezpředmětný - ten samý problém je u každé varianty

4 - ohledně bezpečnosti je to nejlepší varianta!

To jsou moje názory...

Tomáš

kaktus2205
Běžný uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 27, 2009 9:01

Re: Dětské hříště

Příspěvek od kaktus2205 » pon čer 01, 2009 22:34

Zdravím všechny,
k vyjádření Vaška a Tomáše mi dovolte uvést, že zejména problematiku "zvukovou" jsme řešili již před několika měsíci. Proto jsme se také nakonec přiklonili k původně navržené variantě "v rohu u garáží", byť má své nevýhody. Nesouhlasím s argumenty Tomáše k bodu 1 a 3, protože při variantě mezi žlutým a oranžovým domem by hříště bylo cca 1.5 - 2m od stěny budov (ložnic), kdežto "u garáží" by bylo cca 10m od stěny zeleného (u žlutého je to zřejmě celkem jedno, tam jsou koupelny a to by nemělo tolik vadit). Myslím že těch cca 9m činí podstatný "zvukový" rozdíl.

Pokud jde o bezpečnost a ochranu před auty a případně i zvukovou a větrnou bariéru, stejně předpokládáme nějaké nižší ohraničení - uzavření prostoru (dřevo, porost), jednak právě kvůli bezpečnosti, ale i proti pobíhajícím zvířatům.

Šárka

Světla
Běžný uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 11, 2009 17:18

Re: Dětské hříště

Příspěvek od Světla » stř čer 03, 2009 9:34

Zdravim všechny,

Po diskuzi k modré a zelené variantě postrádám připomínky a důvody k "umístění či neumístění" dětského hřiště do severovýchodního rohu parcely. Pokud jsem četl diskuzi a nic mi neuniklo, tak k této variantě jsem nenašel žádnou negativní připomínku nebo upozornění. Nikdo nezvažuje, ani neoponuje Zlatky, Radima ani můj názor.
Jediná připomínka, která se k tomuto místu vztahuje je možná "větrnost" (která je mimochodem všude), která by se však v tomto rohovém místě dala (pokud by to bylo opravdu nutné) elegantně řešit např. dřevěnými zástěnami ve stylu altánku nebo pergoly. Jinak, pokud byly uvedeny ostatní důvody (vzdálenosti od bytů, aut, garáží, slunce a zvukových odrazů) místo vyhovuje.

Tato moje připomínka není vetováním žádné z variant, pouze bych chtěl slyšet vaše
seriózní vyjádření i k této variantě umístění dětského hřiště dříve, než budou padat
definitivní rozhodnutí.

Václav

topenar
Běžný uživatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon úno 26, 2007 21:01
Bydliště: Svazková 557, Přezletice
Kontaktovat uživatele:

Re: Dětské hříště

Příspěvek od topenar » stř čer 03, 2009 13:36

K poslednímu příspěvku Vaška:

problematika umístění dětského hřiště byla podle mých info celkem dlouho diskutována na společné schůzce, kde byly prezentovány a zvažovány názory všech, kdo se k tomu předtím vyjadřil (tedy zřejmě i názory Zlatky a Radima) a byla nalezena shoda. Jde mj. o to, že tato nová diskuse bourá vše, čeho se do té doby dosáhlo, tedy dohody zástupců všech tří domů.

Pokud jde o severovýchodní variantu, má také své výhody a nevýhody, jako každá z nich, např. by se musely vykopat a přesadit asi tři nemalé stromy. Dřevěná zástěna či pergola by byla moc hezká, ale zřejmě i nákladnější a ještě by to někdo musel provést. Pokud jde o průvan, tam je to asi nejodkrytější. Mě by se tato varianta s dostatečnou zástěnou taky líbila, ale ...

Pro mě osobně je však každá varianta přijatelná, stejně jako žádná, tedy že se prostě nedohodneme. Ale do této diskuse na tomto místě se pouštíme už asi jenom my, ty a Tomáš. Nám je to jedno, kde (vše má své pro a proti), pro Vás je zřejmě také každá varianta přijatelná, i když preferuješ severovýchodní a Tomáš - jednou zásadně proti a pak zase pro variantu modrou. Logicky mi z toho vychází, že nikdo jiný to vlastně už neřeší a vyjadřovat se nechce. Pokud je tato premisa správná, pak už asi nemá smysl podle mého názoru další diskusi moc vyvolávat, resp. ne na tomto místě. Takže je možné svolat zase nějakou schůzku a znovu to projednávat (zajistit účast co nejvíce lidí), pokud máš skutečný zájem o seriozní diskusi a nebo říct, že se zástupci domů včetně Světly již dohodly a brát to za vyřízené.

Šárka

Standa
Běžný uživatel
Příspěvky: 27
Registrován: stř lis 12, 2008 23:53

Re: Dětské hříště

Příspěvek od Standa » stř čer 03, 2009 17:58

A nemělo by se teda o tom v každém ze tří společentsví hlasovat a v každém dosáhnout nadpoloviční většiny?

Standa

P.S. Bohužel jsem o žádné schůzce nevěděl.

Odpovědět

Zpět na „Sychrovská 979-981“