POLOŽENÍ PODLAHY V 1. PATŘE RD, PORAĎTE PROSÍM!

Fórum hlavně pro lidi z výborů SVJ a samospráv

Moderátor: odjinud

Odpovědět
kousanek
Běžný uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: sob led 01, 2011 1:34

POLOŽENÍ PODLAHY V 1. PATŘE RD, PORAĎTE PROSÍM!

Příspěvek od kousanek » sob led 01, 2011 1:42

Ahoj všichni,
potřebuji radu. V rodinném domě si chci dodělat 1. patro a nastěhovat se tam se svou 7 měsíční dcerou. Vše je postavené, ale musím si tam dodělat podlahy a obložení koupelny. Teď mi jde ale o tu největší místnost, obývák (a ložnice moje i dcery dohromady). Je to velké cca 9x5 m, možná o něco menší, to je odhad. Nebo to mám rozdělit už teď? Jak a čím?
Jde mi ale hlavně o podlahu této místnosti. Teď je tam všude dřevo, přes to napříč několik (po cca 1 m) trámků, ty jsou vysoké asi jenom 4 cm. Tak jsem to vymyslela takto. Vzhledem k tomu, že to bude dětský pokoj, tak bude navrch koberec. Ale odspoda: nechám ty prkna jak jsou, jsou neporušené, mezi trámky dám minerální vatu v roli (desky), na trámky minerální vatu lisovanou, na to dřevotřískové desky (nebo OSB? nevidím rozdíl) pero-drážka, zasunu je do sebe, zalepím klihem a přišroubuji k trámkům šrouby. Navrch dám podložku pod koberce, navrch koberec, u stěn nechám místo pro volný pohyb desek a dýchání a přes koberec jen u stěn nějakou pěknou lištu. Koberec lepit nebudu, jen volně položím na té ploše. Potřebuji, aby do přízemí nebyly slyšet kroky, hluk, aby se po tom dobře chodilo a drželo to. Co myslíte?
Ještě dodám, že je to v 1. patře, přízemí je normálně obydlené (pod pokojem je ložnice a obývák), topí se zde kotlem ve sklepě, na stropě jsou také dřevěná prkna.
Teď mi to přijde nějak nepřehledné a zmatené, doplním tedy své otázky:
1. Mám rozdělit velkou místnost na více místností už teď (jak a čím) nebo stačí později?
2. Musí být (a mám dát) pod podlahu nějakou fólii?
3. Použít OSB desky nebo dřevotřísku?
4. Mám lepit koberec nebo jen volně položit na podložku pod koberce (tu lepit také nebudu)?
5. Bude to protihlukově stačit?
6. Je celý můj postup správný a vhodný, prosím připomínky.
7. Napadlo mě, než to všechno dřevo přikryju kobercem, musím ho nějak ošetřit, nalakovat nebo něčím namořit?? Díky!

Asi bych tu místnost oddělila hned. Jsou tam 2 okna, tak by měla každá místnost 1, ale mezi okny vede topení (trubky), takže bych tam musela nechat malou díru, ne?

Velice děkuji za veškeré rady, posatřehy, zkušenosti, já jsem začátečník, ale učenlivá a cílevědomá.

odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Re: POLOŽENÍ PODLAHY V 1. PATŘE RD, PORAĎTE PROSÍM!

Příspěvek od odjinud » stř úno 02, 2011 15:54

Doporučuju se zeptat na stavebních fórech, tohle je spíš na paneláky. Třeba na www.poradte.cz nebo www.living.cz sekce stavba
odjinud

Odpovědět

Zpět na „SPRÁVA A OPRAVY DOMŮ“