Platby ????? Pouze za něco....

Vše kolem financí v našem sdružení. Příspěvky, účetnictví a podobně.
Odpovědět
Karel FILIP - filipk
Běžný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 19, 2007 2:49
Bydliště: Jablonecká 416
Kontaktovat uživatele:

Platby ????? Pouze za něco....

Příspěvek od Karel FILIP - filipk » pát říj 12, 2007 3:33

V první řadě před časem jsem učinil dotaz na SBD Praha pro umístění antény na střeše domu pro stejné účely jako OS Jablonka. Jaké bylo mé překvapení že, jako člen OS Jablonka, člen CZFree trvale hlášený v Jablonecké mne bylo sděleno že, za umístění zaplatím poplatek?? Nebo si mám umístit anténu do bytu. Poněkud nechápu toto rozhodnutí jak jsem zde vyčetl OS Jablonka je úzký okruh lidí sdílející Internet nejedná se tedy o většinu obyvatel objektů pouze o část. Pokud tedy hradí pouze elektřinu předpokládal jsem že, za zbytek neplatí protože mám podobné zaměření a jsem obyvatelem domu nenapadlo mne proč mám platit. Vzhledem k této skutečnosti pokud by se platit mělo, určitě bych navrhl platby i pro OS Jablonka a to následně za každou umístěnou anténu 3000,- Kč je jich prý asi 10 a dále za každý položený metr kabelu 3.- Kč. Platba by byla samozřejmě měsíční. Pokud zde určité menšině trpím zdarma její činnost očekával bych stejné zacházení pokud je ovšem zvýhodněna jen jedna skupina lidí je to přinejmenším prazvláštní. Ono se to totiž zdá jako pár kč ale, pokud by mělo dojít na placení jak mne bylo sděleno tak díky činnosti OS Jablonka přichází ostatní nečlenové OS ale, členové SVJ Jablonecká měsíčně o tisícové čístky které by se daly použít na nové dveře u vchodů, podlahy, malby atd.
Shrnuli to na straně jedné je tu malá skupina lidi zvýhodněna ale, pokud někdo požádá o stejné zvýhodnění je odmítnut???? Zajímavé jak lze měřit dvojím metrem trochu mne naše SVJ připomíná pana Pokorného kterého jsme tak rychle zbavily a nabízí se otázka o kolik je to lepší nyní.

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1083
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od simandl » sob říj 13, 2007 15:26

Ahoj Karle,
vztah jablonky a našeho domu je daný smlouvou, která vše upravuje. Jablonku navenek nezastupuje jednotlivý člen a tedy Ty nemáš právo cokoliv jablonkou zaštiťovat. Máme to ve stanovách kdo přesně jablonku zastupuje navenek.
Jestli Ti tedy nepovolili antény na střeše tak chyba není na straně jablonky.
Pokud nesouhlasíš s tím co dělá výbor SVJ řekni to na valné hromadě SVJ.
Pokud nesouhlasíš s tím co dělá jablonka řekni to na valné hromadě jablonky, radě jablonky a nebo kontrolorovi.
Můžeš také přijít na zasedání rady jablonky a probereme to. bude to za týden v pondělí.

hezký den

Karel FILIP - filipk
Běžný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 19, 2007 2:49
Bydliště: Jablonecká 416
Kontaktovat uživatele:

Ono tedy jak komu

Příspěvek od Karel FILIP - filipk » úte říj 23, 2007 5:12

Takže abych to uvedl na správnou míru. Přišel jsem s telefonickým dotazem (opravdu nevím s kým jsem na BD Praha hovořil několikrát jsem byl přepojen) z dotazem zda si mohu dát na střechu domu v Jablonecké kde i bydlím antény a to pro stejné účely jako je má zde i Jablonka. Bylo mne řečeno že, za úhradu. Když jsem se zeptal jaký je rozdíl mezi mnou a OS Jablonka která používá zdarma střechu k stejným účelům bylo mne řečeno prostě jablonka. Jenže jako obyvatele domu a spoluvlastníka mne celkem nezajímá a je celkem jedno že, Jablonka. Proto se ptám proč má potom mít pár lidí sružených v OS výhody proti jednotlivci a nejen to ještě na úkor 2/3 obyvatelů domu který jsou potom znevýhodněni navíc i ekonomicky. Pokud tedy mám platit pak by měla platit i Jablonka.

Určitě nikde nevystupuji jménem Jablonky popravdě ani se nechlubím tím že, jsem jejím členem.

Karel FILIP - filipk
Běžný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 19, 2007 2:49
Bydliště: Jablonecká 416
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karel FILIP - filipk » úte říj 23, 2007 5:29

Vystupoval jsem sám za sebe. Jablonku jsem použil jako argument a příměr.
Co se týká činnosti SVJ mám zejména výhrady k chování představenstva.
Co se týká smlouvy nebudu komentovat smlouvu ušitou na míru již existující síti kde jsou připojeni mezi prvnímy zejména lidé z představenstva SVJ. To že, smlouva neexistovala ještě když byla zasíťovanej celej panelák se ví celkem dobře. Leda že, by se ta smlouva napsala zpětně.

Popravdě když bych věděl kdo se do toho připojí a jak to bude fungovat na začátku bych tomu nedal ani minutu a zůstal u ADSLka nebo čehokoliv jiného.

Co mne vadí????? Vadí mne to že, pokud si chci dotáhnout vlastní internet jsem odkázán na balkon. Takže jsem nepřímo nucen stejně brát od Jablonky. Svobodná síť CZFree spíš monopol jednoho OS pokud se nekdo chce trhnout má smůlu. O to víc pak překvapí to že, jsou v tomto zainteresovaní lidé kteří se snažily budovat svobodné sítě jako czfree.

Diskuze na jakékoliv téma jsem již vzdal stejně si pak každej dělá co chce a sám uzná za vhodné.

Ono na to aby jsme si uvědomily co jsme tady v domě zač stačí vzpomenout si na pana Pokorného kterého jsme vyhodily i s firmou Kasten aby jsme s Kastenem a novýma lidma v představenstvu hezky všechno dodělaly za předražené peníze. Takže o čem diskutovat?????

Karel FILIP - filipk
Běžný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: ned srp 19, 2007 2:49
Bydliště: Jablonecká 416
Kontaktovat uživatele:

JAK TO JE (JDE) JINDE

Příspěvek od Karel FILIP - filipk » sob říj 27, 2007 1:38

Tento týden jsem pomáhal s instalací na jednom sídlišti v domě kde je SVJ jako zde v domě. V domě je UPC, Telefonica O2 a ostatní poskytovatelé vázaní na O2 včetně toho že, v okolí je asi 5 WiFi ISP.
Zjistily jsme že, budeme muset na střechu. Sdělil jsem to a domluvily jsme se že, až budou klíče. Osobně jsem si myslel že, mám na nějaký týden vystaráno. Jaké bylo mé překvapení když mne druhý den zazvonil telefon s tím že, klíče jsou a můžeme instalovat. Pro rýpaly střecha je několik týdnů stará. Vše jsme nainstalovaly a zprovoznily.
Když jsme vracely klíče poděkoval jsem předsedovy SVJ za vstřícnost a ochotu. Tím jsem ho skoro urazil protože mne sdělil následující: KDYŽ MÁTE RODINNÝ DOMEK KDE VŠE PLATÍTE TAKY SI ZAKÁŽETE ANTÉNY NA STŘECHY?? No řekl jsem mu že, ne a vzpoměl si na naše SVJ čímž jsem se také pochlubil. Byl jsem dotázán na správce objektu bylo mne řečeno že, o BD Praha uvažovaly ale, pokud to zde takto chodí vyřeší to po svém protože neexistuje aby, někdo kdo vlastní i nevlastní v domě kde bydlí dělal druhým schválnosti a obstrukce. Bylo mne také doporučeno abych se v uvedené věci obrátil na Policii s tím že, v podstatě SVJ a správce domu porušuje mou domovní svobodu jsem spoluvlastníkem všech částí domu a není možné aby mne v užívánií kdokoliv jakýmkoliv způsobem bránil. Platby za pronájem pokud platíme nájemné a další je holý nesmysl. Poděkoval jsem za rady a obrátil se na našeho rodinného právníka.
Vším tím docílíme tedy ve finále toho že, pokud já nemám jako veškeré poplatky řádně platící vlastník bytové jednotky přístup do společných prostor bud se budu domáhat bezplatného přístupu na střechu nebo zaplatím ale, budu se domáhat toho aby OS Jablonka začala platit také.
Závěrem snad jen že, slušnost je v tomto domě asi cizí slovo a pojem.

Odpovědět

Zpět na „Finance“