Pravidla fóra

Pravidla fóra, proč tu fórum je a k čemu slouží, ale i některá průběžně vkládaná důležitá oznámení. Diskuse k fóru, co přidat, změnit, zlepšit atd.
Odpovědět
odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Pravidla fóra

Příspěvek od odjinud » ned úno 13, 2011 22:48

Neděláme si velké iluze o tom, že je někdo bude číst; sami také podobná pravidla nečteme:-), ale pokud vám zde budou mizet (budou mazány) příspěvky nebo i celý účet, tak možná přece jen děláte něco špatně… každopádně níže uvedené podmínky berte za závazné a registrací na fóru s nimi vyslovujete souhlas a zavazujete se k jejich dodržování.

Členství a pravomoci
- Číst příspěvky má právo kdokoliv, jak registrovaní tak neregistrovaní.
- Odpovídat na ně mohou pouze registrovaní
- Vkládat nové příspěvky včetně hlasování mohou pouze registrovaní.
- Registrací získáte i další výhody – posílání / přijímání soukromých zpráv, editování vašich příspěvků (typicky ať nevypadáte negramotně při gramatických chybách:-), možnost tzv. avataru (obrázku u vašeho jména), automatického podpisu a dalších údajů, statistik, jednoduché hledání ve svých starých příspěvcích atd…
- Registrací souhlasíte s těmito podmínkami a podmínkami uvedenými při registraci samotné (víceméně oboje totéž)

Co netolerujeme
- Příspěvky jež jsou v rozporu se zákonem
- Příspěvky jež hrubým způsobem uráží ostatní, ať už členy fóra nebo „jen“ lidi o kterých píšete. Toto nelze omluvit ani oprávněností vaší kritiky, neboť vše se dá říct slušně.
- Spam a příspěvky „mimo mísu“. Rovněž falešné odkazy – tj. odkazy na stránky plné reklam, jež zahlcují počítač nebo na podobné shity, hromady porna, viry atd.
- Zjevnou reklamu na určité produkty, služby či firmy mimo sekci inzerce; samozřejmě, že když se někdo zeptá na to, aby mu byla doporučena nějaká firma nebo výrobek, tak to lze udělat... ale prosím v rámci rozumu

Porušení těchto pravidel může vést k:
- smazání vašeho příspěvku či jeho úpravě (cenzuře)
- zablokování vašeho účtu
- zablokování přístupu na fórum
- nahlášení příslušným orgánům (v případě porušení zákonů; orgány mohou sami o to požádat)

Berte na vědomí, že IP adresa všech příspěvků je zaznamenávána pro případ potřeby vynucení těchto podmínek. Souhlasíte, že webmaster, administrátor a moderátoři tohoto fóra mají právo odstranit, upravit, přesunout nebo ukončit jakékoliv téma kdykoliv zjistí že odporuje těmto podmínkám. Jako uživatel souhlasíte, že jakékoliv informace které vložíte budou uloženy v databázi. Dokud nebudou tyto informace prozrazeny třetí straně bez vašeho svolení nemohou být webmaster, administrátor a moderátoři činěni zodpovědnými za jakékoliv hackerské pokusy které mohou vést k tomu, že data budou zneužita.

Ačkoliv se administrátoři a moderátoři tohoto fóra pokusí odstranit nebo upravit jakýkoliv všeobecně nežádoucí materiál tak rychle jak jen to je možné, je nemožné prohlédnou každý příspěvek. Proto vemte na vědomí, že všechny příspěvky do tohoto fóra vyjadřují pohledy a názory autora příspěvku a ne administrátorů, moderátorů a webmastera (mimo příspěvky od těchto lidí) a proto za ně nemohou být zodpovědní.

Jak si získat respekt a přispívat ke kvalitě fóra aneb pár rad protřelých uživatelů
- Dávejte svým příspěvkům vhodné názvy. Pokud napíšete třeba „Znáte?“ nebo „Co si myslíte o?“ tak se část lidí nebude ani namáhat příspěvek otevřít. Zároveň prakticky rušíte možnost dohledat příspěvek fulltextovým vyhledáváním.
- Adekvátnost odpovědí. Jsme rádi za každý přípěvek, opravdu, ale pokud odpovíte „hm,“ „super,“ „ty, krávo, to je maso!“, tak moc ke kvalitě fóra nepřispíváte. Jasně, že někdy je krátké vyjádření lepší, ale občas je ještě lepší mlčet.
- Držení se tématu - off topic odpovědi. Vězte, že když se někdo ptá na názor do jaké školky poslat své dítě, tak ho skutečně nezajímá třeba, že ta či ona hospoda točí dobré pivo, což je to o čem jsou schopní někteří jedinci mluvit, když neví nic o školkách na Proseku a v okolí a o něčem plácat prostě chtějí. (Mimochodem, víte-li kde mají dobré pivo, dejte nám vědět:-)
- Jazykový projev. Nejsme sice ve škole, ale pokud píšete jak negramoti, opět snižujete počet lidí, co vás budou číst. Píšete-li bez diakritiky – opět no problem, ale snižuje opět možnost dohledat příspěvek fulltextem a také každé vynechání písmena či překlep se projevují více. Používejte prosím občas čárky a tečky ve větách. Také je dobré dělit delší text na odstavce.
- SZ (PM). SZ znamená Soukromá Zpráva (v angličtině je to PM (Private Message) a používá se pokud chcete někomu napsat a nechcete aby o tom věděli všichni, čili aby to nebylo veřejné. Proč? Třeba pokud vás někdo naštve a vy ho pošlete do… veřejně, tak tu budete mít problém, stejně třeba jako při určitých obchodních transakcích. Využívejte tedy systém SZ.


Pravidla jednotlivých sekcí naleznete přímo v nich.
Není toho už moc, ale zase je to celkem důležité…

Pravidla budou v průběhu provozu fóra upravována.
odjinud

Odpovědět

Zpět na „Oznámení, pravidla, návrhy, kritika a důležité věci k přečtení“