! Územní plán obce

Co se děje v našem okolí, ať už dobrého nebo špatného. Podílení se na věcech veřejných - občané vs. radnice a investoři. Diskuse ohledně věcí v místě – doprava, školky a školy, lékaři, zájmové kroužky, spolky, kluby, obchody, služby, výstavba, ekologie… Také akce konané v místě.
Odpovědět
odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

! Územní plán obce

Příspěvek od odjinud » stř úno 01, 2012 13:01

Při hledání jak zaplatit daně z nem., jsem prolezl důkladněji oficiální web obce Zbiby: www.obeczdiby.cz, abych zde shodou okolností nalezel územní plán obce a okolí.
(nemyslím "shodou okolností" jakože je to tajné nebo na webu někde ukryté, ale nějak jsem se po něm předtím nepídi, takže mě ani nenapadlo, že by to mohlo být takhle na netu)

Územní plán je k vidění zde:
http://www.obeczdiby.cz/index.php/uzemni-plan-obce

Jak je vidět, je tam více map - základní přehled, doprava, voda, energetika...

Zásadní je tzv. hlavní výkres, kde je víceméně vše shrnuto. Pokud vás zajímá ta nová dálnice dole :-), která je zakrytá popiskem k mapě, tak je vidět celá na úplně první mapě Základní členění území.

Jak to vypadá, nová dálnice bude akorát k zlosti - hluk a emise. Sjet z ní k Brnkám nepůjde. No, asi je to logické, on každý dálniční sjezd je dooost drahý. Otázka je taky, jak moc je ve finále reálné, že dálnice půjde vůbec tudy.

Z plánu jsem mj. vyčetl novou příjezdovou silnici od baráku Celní správy na kraji obce, vedoucí přes pole k nové výstavbě na jihozápadním výběžku Zlatého kopce. Silnice vede potom dál na stávající "tankodrom" spojující Zbiby a Brnky.
Jako obyvatel Brnek z toho nevidím moc velkou výhodu co do délky, doufal jsem, že se upraví spíš cesta okolo prasečáku do Dolních Chaber, ale chápu, že Zdiby by se mohly zbavit aut, která přes ně jezdí na Brnky.

Co se týče nové výstavby domů, je odklepnuto rozparcelování pole za zámečkem směrem ke Zdibům (č. Z117) a plochy nad tím (Z116). Z druhé strany zámecké zahrany, směrem k Brnkám, by měla naopak být "zóna občasnkého vybavení, sport a tělovýchova" (Z118); co se za tím skrývá, netuším.

Všeobecně je na plánu vidět statut parcel v rozdělení na chaty (rekreace - okrová) a domy (trvalé bydlení - červená). Pokud soudím podle svého okolí, je možné změna parcely z rekreační na trvalé bydlení. To má důsledek mj. nižší DPH na případnou stavbu (14% oproti 20%), č.p. a zapsání adresy do občanky jako trvalý pobyt.
odjinud

Odpovědět

Zpět na „Brnky a okolí - všeobecná diskuse + pokec“