Přepis elektřiny a vody

Stavíte dům nebo přestavujete chatu? Máte již postaveno a zařizujete - děláte koupelnu či kuchyni, měníte okna či jen sháníte nový koberec nebo nábytek? Budete lakovat střechu nebo stavět pergolu? Podělte se o své zkušenosti. Nákupní poradna, rady pro kutily, tipy a triky.
(=VŠE CO SE BYDLENÍ TÝČE MIMO ZAHRADY)
Odpovědět
odjinud
Administrátor fóra
Příspěvky: 433
Registrován: sob dub 19, 2008 19:40
Bydliště: na Proseku v paneláku, na Brnkách aspoň v ulici U paneláku :-)

Přepis elektřiny a vody

Příspěvek od odjinud » čtv úno 23, 2012 13:59

Takže jelikož přepsali naši chatu na mě, řeším přepis energií a rovnou se podělím i o postup.

Elektřina

Výchozím dodavatelem je ČEZ (zvoli-li jste si jiného, máte smůlu co tohoto návodu týče). Na Brnkách si udělejte odpočet elektroměru a zapište si jeho sér. číslo (toto číslo je na faktuře, ale pozor - aktuálně probíhá v oblasti výměna elektroměrů, tak si ho zkontrolujte).

Na webu čezu: http://www.cez.cz/cs/pro-zakazniky/ke-s ... trina.html si stáhněte formulář 1.04 Žádost o ukončení smlouvy. Ten si vytiskněte a vyplňte (ten má vyplnit ten, kdo to převádí).

Pak zde: http://www.cez.cz/cs/kontakty/kontaktni-mista.html
vyberte kontaktní místo nejblíž vašemu bydlišti.
(V Praze je jedno - Sokolovská 662 / 136b, hned na metru B "Invalidovna").
Na webu se dá taky zarezvovat volný termín, abyste tam zbytečně nečekali.

Na kontaktním místě pak s pracovnicí čezu dovyplníte smlouvu a ona ji zadá do PC. Systém vám rovnou vygeneruje smlouvy další - tj. na přihlášení, čili je není třeba vyplňovat předem. Je potřeba účast obou účastníků - předchozího zákazníka (odběrce el. energie) a nového. Občanky s sebou. Samozřejmě se to dá i řešit nějak přes plné moci, ale pokud to potřebujete, tak to už si zjistěte sami.

Co se týče chaty, platím zálohy dopředu 1x ročně na celý rok (12x 150Kč) a vyučtování mi posílají pololetně. Spotřebu máme malou, takže to jde dohodnout - stačí říct, že je to chata, kde moc nejste. U baráku s vyšším jističem a el .topením by to asi nešlo.

Celá akce byla za 15 min. včetně "čekání".

Příště - přepis vody
odjinud

Odpovědět

Zpět na „Chata a dům“