Chceme změnu z 64 na 128 kbps?

Vše o jednotlivých možnostech jak se připojit do internetu a cenách a kvalitě jednotlivých možností.
Odpovědět

Chcete změnu z 64 na 128 kbps?

Ano
3
100%
Ne
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 3

yenik
Administrátor fóra
Příspěvky: 108
Registrován: úte srp 19, 2003 19:55

Chceme změnu z 64 na 128 kbps?

Příspěvek od yenik » úte kvě 11, 2004 9:49

Kotchka (Judita) navrhuje, abychom změnili rychlost. Je nás na to aktuálně asi 13 lidí. (přesná evidence je ZDE)

Aktuálni nastavení:
0-17 hodin...........32 kbps
17-24 hodin.........64 kbps

Navrhované nastavení:
0-17 hodin..........32 kbps
17-24 hodin.......128 kbps

cena za aktualni nastaveni......... cca 1 Kc/den a cloveka
cena za navrhovane nastaveni... cca 2 Kc/den a cloveka

Členové Jablonky, hlasujte.

judith
Běžný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 415
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od judith » úte kvě 11, 2004 19:07

Ahoj vsem, tak jsem hlasovala pro 128. Jinak musim rict, ze jsem musela asi ctyrikrat kliknout na odkaz "zaslat odpoved" nez jsem se vubec k odpovedi dostala :((( Chtela bych poprosit, kdo sem prijdete hlasovat, abyste se vyjadrili k dosavadnimu pripojeni, jak jste s nim spokojeni, jak vam chodi web a vsechno ostatni, protoze me to chodi jakoze skoro nechodi.
Tak dekuji za nazory. Kotchka

yenik
Administrátor fóra
Příspěvky: 108
Registrován: úte srp 19, 2003 19:55

Příspěvek od yenik » čtv kvě 13, 2004 10:31

Zdá se, že Judita není nastavená jako člen naší sdílecí skupinky v Thundernetím systému a tím pádem je ve splachovací sdílené skupině (která je přetížená).

Petře, prosím, zkontroluj to a Judito, prosím, předej Petrovi nějaké koruny - třeba 100 a já mu to předám.

Thundernet, zdá se, stále pokračuje ve své dosavadní činnosti.

Mě osobně jde internetová konektivita v posledních 2 měsících uspokojivě (naměřím si běžně 40-60 kbps) a mám informace od Payqooka, že jemu to jede taky dobře.

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

konto jablonka

Příspěvek od simandl » úte kvě 18, 2004 0:01

Ahoj,
založil jsem na czfree.thundernet.cz konto jablonka a nastavil jsem posilani faktur na adresu našeho sdružení.
Do 128ky bych šel taky.
Zbývá jen dořešit co s lidmi co nejsou členy o.s. jablonka.cz a doposud s námi sdíleli konektivitu aby vše bylo v pohodě i s účty.
zatím
Síma

judith
Běžný uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: stř srp 20, 2003 7:03
Bydliště: Jablonecká 415
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od judith » stř kvě 19, 2004 22:48

:? Ja uz v tom mam vazne peknej neporadek... tak kdo je teda ve "splachovaci skupine", co je thunderneti system a kdo pouziva net jablonky a neni clenem?
Doufam, ze yenik nasel penizky, dal je Simovi a on bude tak hodny a hodi me na tu 128 :))) To pak budu to nejspokojenejsi zvire pod sluncem. A predem dekuji :)

simandl
Administrátor fóra
Příspěvky: 1140
Registrován: úte srp 19, 2003 22:20
Bydliště: Jablonecká 713
Kontaktovat uživatele:

inet

Příspěvek od simandl » čtv kvě 20, 2004 12:33

Ahoj Judith,
inet v současné době berem od ISP http://czfree.thundernet.cz/. Tento provider poskytuje "propagační" inet zdarma všem co neplatí, který je ale pomalejší a méně spolehlivý než samostatná placená konektivita.


Už asi rok tady na jablonecké sdílíme jednu takovou placenou samostatnou konektivitu od thundernetu (viz http://10.33.0.2/stranky/inet/soubory/konektivity.html ) ve které jsme postupně přibývali až do současného počtu 12 lidí. S jablonkou to nemělo nikdy nic společného. Nevýhodu to mělo (hlavně pro mě) tu, že o všechno jsem se staral já.

Teď se změnilo to, že jsem pro jablonku u thundernetu vytvořil samostatnou konektivitu "ITHN01" aby lidi, co o to budou stát, mohli sdílet konektivitu spravovanou naším sdružením. Výhodu to má v tom, že to bude v účetnictví jablonky a vše bude průhledné a (hlavně s výhledem do budoucna) bude možné aby se o to staral i kdokoliv jiný než já. A pak to bude levnější než kdyby si to zařizoval každý sám.

Nevýhodou je to, že zatím si nevím rady jak zahrnout do té konektivity i lidi mimo jablonku (je jich pět: mac bakemono payqook krtek4 otak). Lidí z jablonky je teď sedm ( simandl boci jsdrakula yenik novotný odvalilová michalkova )

Řešení se hledá. Nejjednodušší by bylo rozdělit naší skupinu na lidi z jablonky a lidi mimo a každý by se udělal pro sebe.

Sdružování má výhodu v tom, že inet je pak levnější.

Pokud kdokoliv nechce platit za inet (a stačí mu nezaručená konektivita zdarma od thundernetu), nebo chce mít svou vlastní konektivitu jen sám pro sebe, tak se nemusí ke konektivitě ITHN01 ( http://jablonka.cz/forum/viewtopic.php?t=69 ) připojovat a platit za ní.

hezký den

Odpovědět

Zpět na „Internet“