Jablonka - Sousedská síť na Proseku CZFree.Net Prosek www.prosek.czf

Rychlá sousedská síť aneb co je to Jablonka.cz

stř bře 11, 2009 11:07

Jablonka.cz je neziskový spolek, který vybudoval rychlou počítačovou síť s trvalým připojením k internetu, která slouží více než tisíci obyvatelů v domech na Proseku, Střížkově, Letňanech, Kbelích, Kobylisých, Ďáblicích a okolí v jejich přímém dohledu. Připojit se může každý. Nakupujeme konektivitu ve velkém a členové se příspěvky skládají na náklady na tuto konektivitu a na provoz sítě (elektřina, budování a údržba).

Využití je nejen k prohlížení web stránek a poštu ale i pro sledování digitální televize IPTV, telefonování, práci z domova a nebo třeba pro hraní her.

Za kolik připojení do sítě?

Vlastní připojení do sítě jablonka.cz neprovádí a každý si ho zajišťuje sám. Pokud se nepřipojíte sami tak počítejte s plus 500Kč pro pracovníka který provádí připojení. Pokud se nový zájemce připojí sám, nic za připojení neplatí. Pravidelný členský příspěvek je 150Kč měsíčně a je určen na provoz sítě.

Nejobvyklejší případ je následující:

* 0 až 500 Kč jednorázově po připojení na naší síť. Vaše připojení je plně ve Vaší kompetenci a spolek ho nezajišťuje. Připojíte se buď sami nebo si zaplatíte člověka, co Vás připojí.
* 150Kč Kč pravidelně měsíčně

Více informací najdete na stránce o financích.

Reálná rychlost internetu

Máme bránu do internetu v telehouse Sitel o rychlosti 1Gbit. Rychlost pro jednotlivé členy prakticky neklesá pod 100Mbitů ani ve špičkách a normálně je kolem 200Mbitů pokud jste na LAN. Přes wifi k Vám doteče 10 až 50Mbitů v závislosti na technologii.

Chcete připojit Váš dům?

Pokud chcete připojit celý Váš dům nebo vchod, tak si to musíte vyjednat se správcem Vašeho domu nebo vchodu, což je často výbor SVJ a nebo představenstvo družstva.
Pro něj i pro Vás máme přehled podmínek PDF a příklad smlouvy ODT PDF DOC.
Doporučujeme však zauvažovat i o datové síti ve vlastnictví domu s konkurenčním prostředím.

Jak se k nám přidat?

Napište nám mail s Vaší přesnou adresou a telefonem a my se s Vámi domluvíme co a jak.

Po připojení je třeba vyplnit přihlášku.
Přihlášku je třeba vytisknout vyplnit podepsat a poslat papírovou poštou (stačí jednou - ta druhá je tam pro úsporu papíru při tisku). Nebo naskenovat/nafotit a poslat e-mailem.
http://jablonka.cz/soubory/os/formulare/prihlaska.pdf
Po odevzdání přihlášky přijde mail s variabilním symbolem a s návodem jak platit členské příspěvky.

Pokud nebydlíte v domě, kde je naše datová síť, je možné se připojit pomocí wifi. K tomu je však třeba abyste měli přímou viditelnost na některý z našich přístupových bodů. Podrobně je to popsané zde: WIFI připojení.


Nástěnka

Žádost o instalaci

Jablonka.cz

Jablonecká 713
190 00 Praha - Prosek
IČO: 26635925
DIČ: CZ26635925
Nejsme plátci DPH

číslo účtu fio.cz:
2600031002/2010